جلسه پدافند غیرعامل کارگروه زیستی بخش کشاورزی با حضوررئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، معاونین و مدیران ستادی جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار گردید.
جلسه پدافند غیرعامل کارگروه زیستی بخش کشاورزی که با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، معاونین و مدیران ستادی جهاد کشاورزی استان کردستان در سالن جلسات این سازمان برگزارشد.
1398/05/28
در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان  با اشاره به ضرورت آموزش در راستای مشارکت مردم و پیشگیری از اطفاء حریق مراتع و جنگلها بیان داشتند : با آموزش مردم در راستای پیشگیری و اطفاء حریق می توان زمینه حفاظت از مراتع و جنگلها را فراهم کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان مهندس خالد جعفری در جلسه پدافند غیرعامل کارگروه زیستی بخش کشاورزی که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، معاونین و مدیران ستادی جهاد کشاورزی استان کردستان  برگزارشد اظهار کرد : پوشش گیاهی مناسب و خوب استان کردستان به عنوان یک سرمایه، بسیار حائز اهمیت است براین اساس اجرای پدافند غیر عامل در راستای حفظ و نگهداری این سرمایه ارزشمند لازم و ضروری می باشد.
وی افزود: باید زمینه مشارکت مردم در انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین در زمان اطفاء حریق مراتع و جنگلها فراهم شود این ظرفیت نقش مهمی در حفظ و نگهداری مراتع و جنگلها ایفا خواهد کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به دستورکاردوم جلسه مبنی بر ذخیره نهاده های دامی اعلام کردند: ذخیره نهاده برای دسترسی به موقع تولید کنندگان اقدامی ارزشمند بوده که  پشتیبانی اموردام، برای ذخیره سازی و حمل نهاده دام و طیور موفق عمل کرده است.
جعفری تاکید کرد:رفع دغدغه تولید کنندگان برای تامین نهاده های دامی  در راستای انجام پدافند غیرعامل باید در  اولویت قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد : در راستای نگهداری محصولات کشاورزی در سردخانه ها باید تدابیر لازم جهت سالم نگهداری کردن این محصولات اندیشیده شود چرا که سلامت و امنیت غذایی مردم بسیار مهم و ضروری است.
در ادامه جلسه معاونی مدیر کل پشتیبانی اموردام استان کردستان ضمن بیان این مطلب که" تدابیر پشتیبانی اموردام، کاهش قیمت  نهاده های و هزینه های تولید را به دنبال داشته " گفت: در یک سال اخیر پشتیبانی امور دام با انجام تدابیرلازم حمل و ذخیره نهاده های دامی  نقش پررنگی در  کاهش قیمت  نهاده های دامی و هزینه های تولید ایفا کرده است.
در چند سال گذشته سهم پشتیبانی امور دام  10 تا 30 درصد از ذخیره استراتژیک نهاده های دامی ارائه خدمت کرده در حالیکه امروز در نظر است 70 درصداز نهاده های دامی مورد مصرف واحدهای تولیدی دام  توسط شرکت پشتیبانی اموردام ذخیره  شود.
وی افزود: در راستای اجرای پدافند غیر عامل، علاوه بر ایجاد ظرفیت 10 هزار تن در  شهرستانهای دیواندره، مریوان و کامیاران، نسبت به تجهیز انبارهای ذخیره به دوربین و حفاظت از انبارهای ذخیره اقدام شده است.
مدیرکل پشتیبانی اموردام استان کردستان گفت: در حال‌حاضر ذخیره نهاده های دامی شامل ذرت، جو و کنجاله سویا به میزان لازم و کافی در انبارهای استان وجود دارد و مقادیر قابل توجهی نیز از آنها در حال حمل از بنادر کشور به منظور افزایش ذخیره سازی می باشد. وی تاکید کرد: این اقدام باهدف کاهش هزینه تولید برای بهره برداران این حوزه است.
به گفته معاونی: در سال 97 و 98، به میزان 8میلیون و 500هزار تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خرید و ذخیره سازی شده  است .
تعداد مشاهده خبر40 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal