اهداف و شرح وظایف
  •  اهداف

الف ) ایجاد امنیت زیستی وغذایی درجامعه و کشور درگرو تفهیم کامل اصول پدافند غیرعامل در اجتماع و آگاهی دادن از تهدیدات و خطرات موجود به جامعه هدف و ارائه راهکارهای مقابله با این تهدیدات می باشد. پدافند غیر عامل یعنی قابلیت تامین امنیت روانی جانی و مالی افراد با پیش بینی اقدامات ایمنی ،امنیتی و احتیاطی در برابر خطرات و تهدیدات، که امری صلح طلبانه، فطری و دفاعی در کل بشریت می باشد.

ب ) تاکید ویژه در سیاست‌های کلی نظام در موضوع پدافندغیرعامل، فرهنگ سازی و آموزش عمومی در زمینه بکارگیری اصول وضوابط پدافندغیرعامل در بخش های دولتی و غیردولتی.

ج ) ساماندهی آموزش‌ها ، نظارت ، مستندسازی و بهره‌برداری از دستاوردهای آموزشی در سطح وزارتخانه ، به‌ منظور رسیدن به اهداف پدافندغیرعامل وزارت خانه در حوزه‌های مختلف بازدارندگی، ارتقای پایداری ملی، تهدیدشناسی، کاهش آسیب‌پذیری، استمرار فعالیت ها ،  تداوم خدمت‌رسانی و تسهیل در مدیریت بحران .

د ) هدفمندسازی و اثربخشی رفتاری آموزش‌های پدافندغیرعامل مطابق با شرح وظایف پدافندغیرعامل در فرهنگ سازی و آموزش های پدافندغیرعامل

ه )  پیاده سازی ضوابط پدافند غیرعامل و متعاقب آن مصون سازی کشور در برابر تهدیدات زیستی وغذایی ، فرهنگ سازی اصولی و ارائه آموزش‌های هدفمند در جامعه هدف .

و)  توسعه فرهنگ پدافند غیر عامل در سطح وزارت خانه و استفاده از ظرفیت های بالقوه وبالفعل موجود درراستای تحقق سیاست های ترسیمی ، ازطریق تهیه  ، تدوین واجرای دوره های آموزشی عمومی وتخصصی .

  •  شرح وظایف

الف) توسعۀ کمّی و کیفی آموزش پدافند غیرعامل با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها موجود اعم از علمی و اجرایی براساس قابلیت‌ها؛ به‌منظور تغییر رفتار فراگیران، کسب مهارت و ارتقای دانش آن‌ها.

ب ) همسان‌سازی و نظام‌مندنمودن آموزش‌ها و ارتقای سطح علمی همکاران.

ج ) نهادینه ‌نمودن تخصصی پدافند غیرعامل در سطح وزارتخانه و ارتقای سطح آگاهی جامعۀ هدف و آشنایی کامل با مفاهیم کلیدی از طریق آموزش

 د ) مدیریت اثربخش آموزش‌های پدافند غیرعامل و بهره‌وری بیش از پیش آموزش‌ها؛

تاریخ به روز رسانی:
1398/03/05
تعداد بازدید:
238
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal